Ülke Yazıları    Anadolu Yazıları    Editör Yazıları    Köşe Yazıları    Modern Batının İlkel Tarihi    Seyahat Fotoğrafları    Nostaljik Kartpostallar    İlginç Seyahat Notları    Dünyadan İlginç Siteler    Şiirler    Fıkralar    Dünyadan İlginç Kanunlar    İlginç Bilgiler    Basit Çince    Göz Yanılmaları    Seyahat Tavsiyeleri    Seyahat Listesi    Havayolu Şirketleri    Uçuş Kodları    Milli Marşlar    Download    Üyelik    Forum    Toplist    Tüm Üyelerimiz    Misafir Defteri    Webmaster Özel    Havayolu Mil Programları
Seyyahamca Video | Seyyahamca Muzik | Video & Muzik & Forum
Üye Girişi:
                                   Yeni Üye Kaydı
Anasayfa Yazılar Fotoğraflar Eğlence Tavsiyeler Üye İşlemleri SeyyahForum
Kullanıcı Adı: Şifre: E-Posta:
EDİTÖR YAZILARI

Haberler

     Dünyanın birçok köşesine ve ülkesine gitme şansım oldu, Türkiye’deki televizyon rezaleti gibi hiçbir ülkede rezalet görmedim desem yalan olmaz!

Dünya standartlarında haberler, normalde öncelikle ülke gündemi, ardından dünya haberleriyle devam eder, ardından spor haberleri ve hava durumu ile biter. Bizde ise, en gereksiz haberler, en detaylı noktalarına kadar gösterilerek insanların midelerini bulandırma noktasına getirilir.

Ülkeler, güçlü olduklarını haberlerle halklarına lanse ederken, ülkemizde haberler acizliğimizi, devletin çaresizliğini ve bu ülkede yaşanmaz dercesine haberleri ana haber programında sunarlar. Bunların amacı zaten milli birlik değil, direkt bölücülük yapmaktır.

Çin’de haberler devletin ciddi kontrolu altındadır. Ülkede olan olaylar asla halka duyurulmaz. Mesela Tibet olayları Çin halkının bilgisi dahilinde değildir, onlar ülkelerindeki sadece olumlu gelişmeleri duyar ve görürler ve devletlerine güvenleri sonsuzdur. Orada da sorunlar vardır ama bizdeki gibi zoom yapılarak halkın gözünün içine sokulmaz bu şekilde.

Hatırlarsanız Milli Futbol takımımız İsviçre ile yaptığı maç sonrasında olaylar çıkmıştı ve basınımız olayları en ince ayrıntısına kadar ve defalarca zoomlayarak dünyaya göstermişlerdi ve o maç sonrası milli takımımıza büyük cezalar gelmişti. Oysa İsviçre’de yapılan maçtaki iğrençlikleri biz hiç görememiştik (vatanseverlik bu oluyor işte!)

Haber özgürlüğü denilen noktayı kabul edebiliriz ama haber özgürlüğü demek ülke bütünlüğüne zarar vermek değildir bunu da ayırtetmek gerekmekte. Bu kendini bilmez basına kim dur diyecek? Devlet kendi çıkarlarına direkt bu kadar zarar veren basına nasıl bu kadar müsamahakar olabilir? Ortada milli birlik, beraberlik, huzurumuza karşı yapılan saldırı varken ve bu kadar aleni saldırıyı hepimiz görüyorken, yöneticilerimizin neden sessiz kaldığı da ayrı bir soru maddesi olmaktadır.

Haberlerin büyük kısmını oluşturan ne idüğü belirsiz sanatçı bozuntularının, gece kuşlarının ve kim kimin koynunda haberlerinin ne kadar mide bulandırdığını artık kabul etmeyeniniz var mı?

Ana Haber bültenlerinde,millet olarak, Ersoylardan, Sayanlardan, Avşarlardan başka haberleri duymaya oysa ne çok ihtiyacımız var.....Öyle değil mi?Bookmark and Share

Tarih: 25.03.2008 - Puan: 1566 (%55) - Yorumlar: (1) - Okunma: 4764 - Oy Ver:

BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR

17.07.2008 tarihinde - yorumlamış...
 

BU YAZIYA SİZ DE YORUM YAPIN!

 
EN ÇOK OKUNAN EDİTÖR YAZILARI
1-) Çin Ve Basitleştirilmiş Çince Sorunu (24151 Kere)
2-) F Klavye Ve Q Klavye (13740 Kere)
3-) Çanakkale Savaşı=haçlı Seferi (10140 Kere)
4-) Bunları Biliyormusunuz (9717 Kere)
5-) Republic Of Türkiye (8967 Kere)
6-) Dünyada İslam İmajı (6862 Kere)
7-) Şeker Bayramı Ne Demek? (6752 Kere)
8-) Ttnet'in Adsl Kazığı (6483 Kere)
9-) E-yardım – Güzel Bir Düşüncenin Acı Hikayesi (6472 Kere)
10-) Turkıye Ve Petrol (6373 Kere)

D O W N L O A D
  Seçme MP3'ler
360° İstanbul      
EN FAZLA PUAN ALAN EDİTÖR YAZILARI
1-) Republic Of Türkiye (2088)
2-) Çanakkale Savaşı=haçlı Seferi (1943)
3-) F Klavye Ve Q Klavye (1795)
4-) E-yardım – Güzel Bir Düşüncenin Acı Hikayesi (1770)
5-) Dünyada İslam İmajı (1711)
6-) Haberler (1566)
7-) Atatürk Diyor Ki: Avrupa Birliği'ne Hayır!!!! (1561)
8-) Çin Ve Basitleştirilmiş Çince Sorunu (1547)
9-) Bunları Biliyormusunuz (1491)
10-) Şeker Bayramı Ne Demek? (1354)

Mail: ali@baylar.com
Seyyahamca.com sitesi 11 Eylul 2000 tarihinden beri sizlerle...

Bu site bir    iştirakidir.