Ülke Yazıları    Anadolu Yazıları    Editör Yazıları    Köşe Yazıları    Modern Batının İlkel Tarihi    Seyahat Fotoğrafları    Nostaljik Kartpostallar    İlginç Seyahat Notları    Dünyadan İlginç Siteler    Şiirler    Fıkralar    Dünyadan İlginç Kanunlar    İlginç Bilgiler    Basit Çince    Göz Yanılmaları    Seyahat Tavsiyeleri    Seyahat Listesi    Havayolu Şirketleri    Uçuş Kodları    Milli Marşlar    Download    Üyelik    Forum    Toplist    Tüm Üyelerimiz    Misafir Defteri    Webmaster Özel    Havayolu Mil Programları
Seyyahamca Video | Seyyahamca Muzik | Video & Muzik & Forum
Üye Girişi:
                                   Yeni Üye Kaydı
Anasayfa Yazılar Fotoğraflar Eğlence Tavsiyeler Üye İşlemleri SeyyahForum
Kullanıcı Adı: Şifre: E-Posta:
EDİTÖR YAZILARI

Gönüllüler Aranıyor

     
Geçen gün, eski komşum sağolsun, ziyaretime geldi. GÖNÜL KUŞAĞI DERNEĞİ'nden bahsetti. Bu derneğin özelliği, fakir aileleri tesbit ederek, her üç ayda bir erzak yardımı yapmalarıydı. Kendisi de bilfiil bu erzakların ailelere dağıtımında görev alıyordu. Bu ilginç hizmeti başka dernekler de doğal olarak yapıyorlar fakat ilginç olan bu dernekte çalışanların neredeyse hepsi GÖNÜLLÜ olarak bu işleri yapıyorlar.

Anlatılanlar etkileyiciydi, kimse kusuruma bakmasın ama ben senelerdir bu tip yardım kuruluşlarının topladığı paraları farklı yerlere aktardığı yönünde doğal şüpheleri olan biriyim ve en doğru olanın, gidip yerlerinde bu derneği incelemek olduğuna karar vererek, iki gün önce Ümraniye'deki dernek bürosuna bizzat gittim. Kapıdan girişte erzak çuvalları dikkati çekmekteydi. Çaydan tutun da, reçele kadar bir evin acil mutfak ihtiyaçları sıra sıra dizilmiş, bazıları çuvallara konulup ağızları bağlanmış ve hazır bir şekilde bekliyordu.

Yönetimden Mahir Bey ile yaptığımız görüşmede, dernek hakkında genel bir bilgi sahibi oldum. Dernek, şu anda 1500 aileye erzak yardımı yapmaktaydı ve yakın gelecekteki amaç, 6000 aile sayısına ulaşmaktı. Dernekte görev alan herkes kendi isteğiyle geliyor ve hizmet ediyordu ki bu bence olayın en güzel tarafıydı...İnsanlar hep birşeyler kazanma uğruna çalışmayı prensip edinirken, zamanını, parasını ya da arabasını himmet ederek hizmet eden insanların elleri öpülmeli bence...

Sistem şu şekilde işliyor. Para yardımı yapabilenler paralarıyla destekliyor. Talebeler, okullardan arta kalan zamanlarında geliyor ve erzak paketlerini çuvallara dolduruyorlar, başka grup evlerin adreslerini alıyor ve erzakları arabalara koyup evlere bizzat teslim etme işini üstleniyor. Tam bir kardeşlik ortamında gerçekleşen bu hizmet zincirinde belki de en güzel olan şey; fakir aileleri REKLAM MALZEMESİ yapmıyorlar, çünkü yapılan yardımlar özellikle akşam saatlerinde yapılıyor ve asla medyatik şova dönüştürülmüyor. Kimse kusura bakmasın ama ben bir fakir aile olsam sırf ekranlara çıkmamak uğruna yardım istemezdim herhalde. Fakirin de GURURU olduğu unutulmamalı..

Ben GÖNÜL KUŞAĞI DERNEĞİ'ni incelemeye devam ediyorum. Elimden geldiği kadarıyla da yardım etmeye çalışacağım. Bu yazıyı okuyan sizler de bu mükemmel yardımlaşma sisteminde yer almayı düşünebilirsiniz, bu para yardımı değil tabii ki sadece..Mahallenizde çok fakir insanlar olabilir, bu insanlar hakkında bilgiyi derneğe ulaştırabilirsiniz. eğer gerçekten fakirlerse, kayıtlara girdikten sonra maddi durumları dzelinceye kadar erzak yardımı alabilecekler.

Dernek sitesi genel olarak size bilgi verecektir:
http://www.gonulkusagi.org.tr

Gönüllüler aranıyor. Bu sefer insanlara hizmet için..........


Bookmark and Share

Tarih: 19.11.2002 - Puan: 148 (%62) - Yorumlar: (0) - Okunma: 1742 - Oy Ver:

BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR

BU YAZIYA HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ, İLK YORUMU YAPAN SİZ OLUN!

 
EN ÇOK OKUNAN EDİTÖR YAZILARI
1-) Çin Ve Basitleştirilmiş Çince Sorunu (24093 Kere)
2-) F Klavye Ve Q Klavye (13670 Kere)
3-) Çanakkale Savaşı=haçlı Seferi (10086 Kere)
4-) Bunları Biliyormusunuz (9643 Kere)
5-) Republic Of Türkiye (8902 Kere)
6-) Dünyada İslam İmajı (6782 Kere)
7-) Şeker Bayramı Ne Demek? (6669 Kere)
8-) Ttnet'in Adsl Kazığı (6436 Kere)
9-) E-yardım – Güzel Bir Düşüncenin Acı Hikayesi (6392 Kere)
10-) Turkıye Ve Petrol (6269 Kere)

D O W N L O A D
  Seçme MP3'ler
360° İstanbul      
EN FAZLA PUAN ALAN EDİTÖR YAZILARI
1-) Republic Of Türkiye (2088)
2-) Çanakkale Savaşı=haçlı Seferi (1943)
3-) F Klavye Ve Q Klavye (1795)
4-) E-yardım – Güzel Bir Düşüncenin Acı Hikayesi (1770)
5-) Dünyada İslam İmajı (1711)
6-) Haberler (1566)
7-) Atatürk Diyor Ki: Avrupa Birliği'ne Hayır!!!! (1561)
8-) Çin Ve Basitleştirilmiş Çince Sorunu (1547)
9-) Bunları Biliyormusunuz (1491)
10-) Şeker Bayramı Ne Demek? (1354)

Mail: ali@baylar.com
Seyyahamca.com sitesi 11 Eylul 2000 tarihinden beri sizlerle...

Bu site bir    iştirakidir.