Kullanıcı Adı: Şifre:
Duyurular
  • Forum Kuralları
  • Forumda uyulması gerekli olan kurallar! Tüm üyelerimizin okuması gereklidir.

Eklenen Mesajları Güne Göre Göster:
    Forumda Arama Yap:
    Bu hafta forumun en aktif üyeleri:
    İlginç, kimsecikler yok!
    Ana Sayfa » Eğlence » Dünyadaki En Güzel Şeyler » Gerçek güzellik fiziksel görünüşe bağlı değildir, ancak kalptedir!

gülpare 21.10.2006 00:28:42 tarihinde soruldu...

- "Bebeğimi görebilir miyim" dedi yeni anne.

Kucağına yumuşak bir bohça verildi ve mutlu anne, bebeğinin minik yüzünü görmek için kundağı açtı ve şaşkınlıktan adeta nutku tutuldu! Anne ve bebeğini seyreden doktor hızla arkasını dondu ve camdan bakmaya başladı. Bebeğin kulakları yoktu...

Muayenelerde, bebeğin duyma yetisinin etkilenmediği, sadece görünüşü bozan bir kulak yoksunluğu olduğu anlaşıldı.

Aradan yıllar geçti, çocuk büyüdü ve okula başladı. Bir gün okul dönüşü eve koşarak geldi ve kendisini annesinin kollarına attı.

Hıçkırıyordu... Bu onun yaşadığı ilk büyük hayal kırıklığıydı; ağlayarak

- "Büyük bir çocuk bana ucube dedi..."

Küçük çocuk bu kadersizliğiyle büyüdü. Arkadaşları tarafından seviliyordu ve oldukça da başarılı bir öğrenciydi. Sınıf başkanı bile olabilirdi; eğer insanların arasına karışmış olsaydı. Annesi, her zaman ona

- "Genç insanların arasına karşımalısın" diyordu, ancak aynı zamanda yüreğinde derin bir acıma ve şefkat hissediyordu.

Delikanlının babası, aile doktoru ile oğlunun sorunu ile ilgili görüştü;

- "Hiçbir şey yapılamaz mı?" diye sordu.

Doktor;

- "Eğer bir çift kulak bulunabilirse, organ nakli yapılabilir" dedi.

Böylece genç bir adam için kulaklarını feda edecek birisi aranmaya başlandı. İki yıl geçti bir gün babası;

- "Hastaneye gidiyorsun oğlum, annen ve ben, sana kulaklarını verecek birini bulduk ancak unutma bu bir sır" dedi.

Operasyon çok başarılı geçti ve adeta yeni bir insan yaratıldı. Yeni görünümüyle psikolojisi de düzelen genç, okulda ve sosyal hayatında büyük başarılar elde etti. Daha sonra evlendi ve diplomat oldu. Yıllar geçti, bir gün babasına gidip sordu:

- "Bilmek zorundayım, bana bu kadar iyilik yapan kişi kim? Ben o insan için hiçbir şey yapamadım..."

- "Bir şey yapabileceğini sanmıyorum" dedi babası.

- "Fakat anlaşma kesin, şu anda öğrenemezsin, henüz değil..."

Bu derin sır yıllar boyunca gizlendi. Ancak bir gün açığa çıkma zamanı geldi... Hayatının en karanlık günlerinden birinde, annesinin cenazesi başında babasıyla birlikte bekliyordu. Babası yavaşça annesinin başına elini uzattı; kızıl kahverengi saçlarını eliyle geriye doğru itti; annesinin kulakları yoktu.

- "Annen hiçbir zaman saçını kestirmek zorunda kalmadığı için çok mutlu oldu" diye fısıldadı babası.

- "..ve hiç kimse, annenin daha az güzel olduğunu düşünmedi değil mi?"

Gerçek güzellik fiziksel görünüşe bağlı değildir, ancak kalptedir!

Bookmark and Share

Cevapları Sondan Başa Doğru Sırala Cevapları Baştan Sona Doğru Sırala
    gülpare 28.12.2006 10:19:58 tarihinde cevaplandı...

"SATILIK KÖPEK YAVRULARI"

"Satılık Köpek yavruları" ilanının hemen altında küçük bir çocuğun başı gözüktü ve çocuk dükkan sahibine sordu:
    - Köpek yavrularını kaça satıyorsunuz?
    Dükkan sahibi:
    - 30 dolarla 50 dolar arasında değişiyorfiyatları, dedi.
    -Benim 2 dolar 37 sentim var, dedi çocuk. Bir bakabilirmiyim yavrulara?

Dükkan sahibi gülümsedikten sonra bir ıslık çaldı ve köpek kulübesinde beş tane yumak halinde yavru çıktı.
    Yavrulardan biri arkadan geliyordu.Küçük çocuk yürümekte zorluk çeken sakat yavruyu işaret edip sordu:

- Bunun nesi var?

Dükkan sahibi; onun kalça çıkığı olduğunu ve hep sakat kalacağını açıkladı.
    Küçük çocuk heyecanlanmıştı:
    Ben bu yavruyu satın almak istiyorum, dedi.
    Dükkan sahibi :
    Hayır, o yavruyu satın almak gerekmiyor. Eğer gerçekten istiyorsan. o yavruyu sana bedava veririm.
    Küçük çocuk birden sinirlendi. Dükkan sahibinin gözlerinin içine dik dik bakarak:
    Onu bana vermenizi istemiyorum. O da diğer yavrular kadar değerli ve ben fiyatını tam olarak ödeyeceğim.
    Aslında şimdi Size 2 dolar 37 sent vereceğim ve geri kalanını ayda 50 sent ödeyerek tamamlayacağım.
    Dükkan sahibi çocuğu ikna etmeye çalıştı:
    Bu köpeği gerçekten satın almak istediğini sanmıyorum. Bu yavru hiçbir zaman diğer yavrular gibi koşup, zıplayamayacak ve seninle oynayamayacak.Bunun üzerine küçük çocuk eğildi, pantalonunu sıvadı ve büyük bir metal parçasıyla desteklediği sakat bacağını dükkan sahibine gösterip, tatlı bir sesle:
    - Ben de çok iyi koşamıyorum ve bu yavrunun ,kendisini çok iyi anlayacak bir sahibe gereksinimi var, dedi .

veyselbey 17.05.2010 13:59:09 tarihinde cevaplandı...
    cok teşekkür ederim bize unutulanları hatırlattınız düşündürdünüz ne mutluki sizlerin sayesinde bilgi sahibi oluyoruz saygılarımla

Seyyahamca.com - Seyahat Portalınız

Bu konuya yorum eklemek için üye olmalı ve/veya üye girişi yapmış olmalısınız!

İstatistikler R E K L A M

Kategoriler : 10, Forumlar : 76
    Konular : 1856, Yorumlar : 8042
    Toplam Üye : 11877
    Son Üyemiz : sir415