Kullanıcı Adı: Şifre:
Duyurular
 • Forum Kuralları
 • Forumda uyulması gerekli olan kurallar! Tüm üyelerimizin okuması gereklidir.

  Eklenen Mesajları Güne Göre Göster:
  Forumda Arama Yap:
  Bu hafta forumun en aktif üyeleri:
  İlginç, kimsecikler yok!
  Ana Sayfa » İlişkiler » Kadınlar Hakkında » Okudugumda , iste gercek kadin budur dedim @
   
  siir 23.06.2007 13:52:21 tarihinde soruldu...

  Cinsiyet: Bayan
  Üyelik Tarihi: 24.12.2001
  Şehir: Aksaray
  Yaş: 28
  Mesaj Sayısı: 1207
  Her gün kim bilir kaç kadın görüyorum...Sokakta,vapurda,okulda,kuaförde,orda burda...

  Ama olmuyor hanımlar,olmuyor!.kadınlar kadınlıgı unutalı daha kaç on yıl oldu ki.?

  Solaryuma girmeye,çıplak gezmeye,kariyer hırsıyla yüzlerini buruşturmaya başlayalı kaç on yıl oldu.?

  Çevremde gördüğüm kadınlardan bazılarının bir takım özelliklerini seçtim,bunlara dizilerdeki,filimlerdeki,romanlardaki kadınların hoşuma giden özelliklerini ekledim.Gözlerimi kapadım,Osmanlı zamanından kalma,hani şu afet-i devran denen kadınları düşündüm.O nasıl bir cazibedir ki,peçelerin ardından bile erkekleri aşık eder.

  Bir Fransız kadınının zerafetini düşündüm sonra,bir ispanyol kadınının ateşini ve bir türk köylü kızının tazeliğini.

  Kadının güle benzemesi gerektiğine karar verdim sonunda.Kadının hası güle benzer.Rengiyle,kokusuyla,dikeniyle açın televizyonu bir tane gül görüyormusunuz.?

  Kadının hası.......

  Kadının hası yumuşak başlı olmaz ama agırbaşlı ve sıcak olur.

  Agırbaşlılıktan kastım,sıkıcılık degil elbet.şımarıklıgında hakkını verir.Agırbaşlı tebessümleri olur birde..Kadının yüzü dediğin mahkeme duvarına benzemeyecek.Bu tebessümler sevgidir.Yumuşacık bir sevgi olur kadın yüreginde.Kim olursa olsun,ne yaşamış olursa olsun.

  Erkegini dizine yatırıp saçlarını okşamayı bilir gerçek bir kadın.Kadının hası nerede,nasıl davranacagını bilir.İnsanların içinde kapris yapmaz,hır çıkarmaz;ama gerçek bir osmanlı kadını gibi,adabıyla raconuyla istediğini alır.Dır dır etmez.Çok konuşup baskı yapıp erkegi bezdirmez.Yüz göz olmaz kadının hası.

  Bazen öyle bir bakarki,hele birde bazen öyle bir susar ki,bin tümceye bedeldir,bu bakmalarla susmalar.Bu kadın üzülmeyide bilir,aglamayıda,kızmayıda ama üzmemek lazım,ayrıca kızdırmayada gelmez.

  Gerçek bir kadın ezik durmaz.Kambur yürümez,dimdik durur,kendine saygısı güveni vardır.Erkegine can yoldaşı olur,destek olur,onu dinlemeyi bilir.Bazen utangaç olur,bazen ürkek.soguktan ya da yalnızlıktan korkabilir,kadın...

  Aptal olmaz gerçek bir kadın.Bön bön bakmaz adamların suratına.Hülyalı bakışları da olsa zihni uyanık olur..

  Hüznü,gökten deli deli yagan yağmur gibi olur.saçlarından akar.Neşesi ise öyle renkli,öyle dagınık;saçları savrulur.Kahkahaları vardır bu kadının,çın çın eder odaların duvarların da.

  Sesi güzel olur kadının,biraz bugulu..arada bir pencereye yaslar başını sokaga dalıp gider bir şarkı söyler.

  Olgunluguyla şaşırtır erkegi.Bazende öyle çocuk olur,öyle saglam saçmalarki yine şaşırtır onu. Sıkmaz kadın,bunaltmaz,yaşa yaşa bitmez.Huzur verir varlıgıyla.İçmesinide bilir kadının hası.Bazı akşamlar anason.

  Kokulu tüter sofrasının sıcagı.İçli bir türkü dinler bazen,üşür sırtına hırkasını alır.Konuşurken insanın yüzüne bakar kadın.Kibirli olmaz.Kültürsüz olmaz.Bomboş çıkmaz kafası dünyanın,ülkenin olaylarını bilir,anlar,söyleyecek sözü vardır.kişiliklidir.beceriklidir.Tırnagı kırılınca üzülür,üzülür işte profesörde olsa,sultan da olsa,boksörde olsa üzülür.

  Gerçek bir kadın hiçbir zaman reklam panolarına benzemez.Etini teşhir etmez.Fosforlu bir taş gibiliği yoktur onun.loş bir cazibesi vardır.Albenisi metrelerce öteden çarpar adamı.Ne kadar örtünecegini,ne kadar açılacagını yerine ve zamanına göre bilir.Gerçek bir kadın 17,yüzyılın vebalı kadınları gibi mankenlere benzemez.Uzun saçları vardır kadının,yumuşak olur güzel kokar.Kadının hası saçlarını ne zaman toplayacagını ne zaman salacagını bilir.

  Kadına yaraşmaz sarhoşluk.Gerçek bir kadın göbek atmayı.gerdan kırmayı iyi becerir,ama öyle her yerde masaların üstünde çıkıp oynamaz.Havasında oldumu,bir oynadımı herkes onu izler.

  Kadın korunmayı sever,ama korunmaya muhtaç olmaz.Erkekler korumayı severler ama yinede güçsüz zavallı kadınlardan hoşlanmazlar.Güçlü kadından ise çekinirler,ona yanaşmazlar.Kadının hası bu dengeyi kurmayı bilir,gücünü erkeginin gözüne gözüne sokmaz.

  Has kadına naz da yakışır,kapris de öyle tatlı,öyle kıvamlı naz ederki,onun nazını her erkek zevkle çeker.Gerçek bir kadın şiir gibi olur,mey gibi olur,ömür gibi olur


  Bookmark and Share


  Cevapları Sondan Başa Doğru Sırala Cevapları Baştan Sona Doğru Sırala
  Seyyahamca.com - Seyahat Portalınız

  Bu konuya yorum eklemek için üye olmalı ve/veya üye girişi yapmış olmalısınız!

  İstatistikler R E K L A M

  Kategoriler : 10, Forumlar : 76
  Konular : 1856, Yorumlar : 8042
  Toplam Üye : 11877
  Son Üyemiz : sir415