Ülke Yazıları    Anadolu Yazıları    Editör Yazıları    Köşe Yazıları    Modern Batının İlkel Tarihi    Seyahat Fotoğrafları    Nostaljik Kartpostallar    İlginç Seyahat Notları    Dünyadan İlginç Siteler    Şiirler    Fıkralar    Dünyadan İlginç Kanunlar    İlginç Bilgiler    Basit Çince    Göz Yanılmaları    Seyahat Tavsiyeleri    Seyahat Listesi    Havayolu Şirketleri    Uçuş Kodları    Milli Marşlar    Download    Üyelik    Forum    Toplist    Tüm Üyelerimiz    Misafir Defteri    Webmaster Özel    Havayolu Mil Programları
Seyyahamca Video | Seyyahamca Muzik | Video & Muzik & Forum
Üye Girişi:
                                   Yeni Üye Kaydı
Anasayfa Yazılar Fotoğraflar Eğlence Tavsiyeler Üye İşlemleri SeyyahForum
Kullanıcı Adı: Şifre: E-Posta:
İLGİNÇ SEYAHAT NOTLARI

Kiralık Araba Macerası

     İspanya'da araba kiralayarak, Avrupa Turu yapmaya karar verdik ailece...Turumuz, İspanya, Madrid'de başlayacak ve Fransa sahili, İtalya, İsviçre, Almanya ve son olarak Fransa'da son bulacak ve biz de oradan uçakla geri dönecektik ülkemize.
Programımız bir hayta sürecekti ve kiraladığımız araç henüz 5000 kilometrede bize göre yeni denecek bir arabaydı.
Seyahatimizin ilk beş günü gerçekten mükemmel geçmişti. İsviçre Alplerinde kalmış, mükemmel manzaraları görmüş ve Almanya'ya geçmiştik. Geceyi Franbkfurt'ta geçirecektik. Ben gece olmadan oraya varmak amacındaydım. Güneş yavaş yavaş batmaya hazırlanırken , arkada midesi bulunan oğlumuz, daha fazla dayanamayıp, koltuğa kusmuştu. Frankfurt'a 20 kilometrecik kalmıştı oysa....Araç kiralık bir araçtı üstelik, hava sıcaktı ve doğal olarak arabanın acilen iç yıkamaya girmesi gerekiyordu. Fakat gece olmuştu. Bütün oto yıkamacılar kapanmıştı. Üstelik açık yakaladığımız birkaç tanesi de iç yıkama yapmadıklarını söylediler. Akşam Frankfurt İstasyonu altındaki otoparka bıraktığımız araca, ertesi gün geldiğimizde, pratrik turşu kokusuyla karşılaşmıştık, arabaya girmenin mümkünatı yoktu çünkü koltuk sıcağın da ewtkisiyle olağandışı bir koku üretmişti.....
Bütün pencereleri açarak, ve üstelik klimayı da en son noktaya getirerek, oto yıkamacısı aramaya koyulduk. Ne tesadüf ki, cumartesi günü olduğu için gene birçoğu kapalıydı. Son çare kendimiz olayı çözmeye karar verdik çünkü bu araba ile 2 gün daha yolculuk etmek zorundaydık.
Bir markete girip, her türlü temizlik malzemesi, kova, koltuk şampuanıi koku giderici ve araba kokuları aldık...Bir parka çektik arabayı, ve başladık yıkamaya içini...Biz yıkadıkça o daha çok kokuyordu..Hele üstelik, olayın kahramanı arkadaşımızın BU NE BİÇİM KOKU? demesi bizi çileden çıkartıyordu...Hem suçlu, hem güçlü misali.
Neyse olayı uzatmayalım, son durağımız olan Paris'te havaalanına geldik. Burada arabayı teslim edecektik. Korktuğum şey, bizden ekstra para isteyebilecekleriydi, çünkü araba herhalde bizden sonra bir daha başkasına kiralanamayacaktı, çünkü halen o biçim kokuyordu.
Arabayı görevliye teslim eder etmez arkama bile bakmadan havaalanına doğru koşmaya başladım :))))

Bookmark and Share

Yazan: Seyyahamca - Tarih: 3.11.2002 - Puan: 837 (%56,1744966442953) - Yorumlar: (0) - Okunma: 5686 - Oy Ver:

BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR

BU YAZIYA HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ, İLK YORUMU YAPAN SİZ OLUN!

 
EN ÇOK OKUNAN EDİTÖR YAZILARI
1-) Seyahat Etmenin Zorlukları (7507 Kere)
2-) Almanlar İlginç İnsanlar.... (7405 Kere)
3-) Kore'de Türk İmajı! (6462 Kere)
4-) Bir Bu Eksikti... (6160 Kere)
5-) Sinirli Türk (6119 Kere)
6-) Kiralık Araba Macerası (5687 Kere)
7-) Wc Kültürü (5373 Kere)
8-) Musluk Ama Nasıl Musluk? (5192 Kere)
9-) Komşu Hakkı (4993 Kere)
10-) Bu Nasıl Bir Camii? (4835 Kere)

D O W N L O A D
  Seçme MP3'ler
360° İstanbul      
EN FAZLA PUAN ALAN EDİTÖR YAZILARI
1-) Kore'de Türk İmajı! (1654)
2-) Atalarımız Meğerse Neymiş? (1568)
3-) Bu Nasıl Bir Camii? (1519)
4-) Seyahat Etmenin Zorlukları (1482)
5-) Almanlar İlginç İnsanlar.... (1465)
6-) Musluk Ama Nasıl Musluk? (1187)
7-) Komşu Hakkı (1132)
8-) Bir Bu Eksikti... (1106)
9-) Milliyetçiliğin Böylesi (1105)
10-) Wc Kültürü (1059)

Mail: ali@baylar.com
Seyyahamca.com sitesi 11 Eylul 2000 tarihinden beri sizlerle...

Bu site bir    iştirakidir.