Seyyahamca Hakkında

Seyyahamca.com sitesi ülkemizin en eski seyahat portal sitelerinden birisidir. 2000 yılında Ali Baylar tarafından gezdiği ülkeler hakkında bilgi paylaşımı yapma adına açılan internet sitesi zamanla birçok seyahatseverin buluşma noktası olmuş ve dergi, gazete ve televizyon kanallarında haberleri çıkmıştır.

Site her geçen sene içeriğini daha da geliştirmiş ve seyahat forumu, seyahat fotoğrafları, Anadolu seyahat notları, Ülke seyahat notları, ilginç bilgiler, eğlenceli bilgiler derken ansiklopedik bir bilgi birikimine ev sahipliği yapan bir site haline gelmiştir.

Zamanla siteye eklenen içerik ve kullanılan kodların değişik süreçlerde farklı webmasterlar tarafından yazılması sebebiyle kodlar içinden çıkılamayacak bir hale gelmiş ve maalesef site yenilenemeyecek kadar detaylı bir site oluvermiştir.

Sitede emeği geçen programcı arkadaşların zamanla şirketten ayrılmaları da ayrı bir kod problemini doğurmuştur. Asp diliyle yazılmaya başlayan site zamanla php ile yeniden yazılmış, daha sonraki yıllarda diğer bilgisayar dilleri de eklenince kod çakışması kaçınılmaz olmuştur.

Sonuç olarak sitenin sıfırdan yeniden yazılabilmesi şu an için imkansızdır. Kullanıcıların çoğu yazılarının telif hakkının alınması için iletişime geçilmek istense de siteye üye oldukları e-posta adresleri artık kullanılmamakta ve ulaşılmaları imkansızlaşmaktadır.

Sitede Seyyahamca ismiyle yazıları yazan site sahibi Ali Baylar, kendi yazılarından seçtiği seyahat notlarını toparlayıp wordpress altyapısına aktararak siteyi devam ettirmeye karar vermiştir.