Ab Vize Sorunu

AB hayranlarinin ilgisini cekecegine inandigim bu yaziyi yazma ihtiyaci duyuyorum.

Almanya vizesi için müracat ederken ne kadar uğraştığımdan bahsetmiştim hatırlarsanız… Almanya’ya turist olarak değil, Frankfurt Paperworld Fuarı’na katılan bir şirket ortağı olarak müracat ettim. Vize için gerekli tüm belgelerin yanında bilet fotokopisi, fuara girdiğimin kanıtı olan belgeleri de eklemeyi ihmal etmedim.

İstanbul Ticaret Odası aracılığıyla gerçekleşen vize müracatı bugün sonuçlandı. Sadece 30 gün geçerli bir vize alabildim. 1991 yılından beri her sene bu ülkeye ticari seyahat ettiğim halde niyeyse halen bir senelik vize almayı başaramadım….

Daha komik olan konu ise benim gideceğim gün 24 Ocak ve bana verilen vizenin başlama tarihi 25 Ocak, yani 24’unde Almanya’ya gitmem bu verilen vizeyle mümkün değil. Ya 25’ine değiştireceğim biletimi ya da yeniden Almanya Konsolosluğuna müracat edip bir gün öncesine vize verilmesi için yalvaracağım.

Almanlar aptal değil tabii ki, bu kadar sorun çıkartmalarının bir nedeni var, bu bir meydan okuma bizlere…Dünyada tüccar olan insanlar tarih boyunca özerkliklere sahip olmuşlardır. Bunlar barış elçisi olarak kabul edilirler. Biz Almanya’ya ticaret yapmak için gidiyoruz. Terörist değiliz, bölücü değiliz, yapılan bu işkence tüm Türk insanlarına bakış açısının kanıtıdır.

Buradan yetkililerimize sesleniyorum, bu işkenceyi çözün artık! Bu AB ülkelerinin bize olan BARBAR bakış açısı hiçbir zaman değişmedi…13 senedir vize almakla uğraşıyorum, her seferinde bir sürü sorun çıkartılıyor, bunu ben, sen veya o değil devlet yetkililerimizin halletmesi gerekiyor. AB vatandaşları ellerini kollarını sallayarak gelirken buraya, biz işadamları olarak bile işkence çekerek vize alıyoruz.

Ben böyle bir Avrupa Birliği’ne karşıyım arkadaş…Bırakın bu saf yaklaşımları… AB bizi alacak!!!! Beklersiniz….Hem de çok beklersiniz…..

14.01.2005

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.