Danimarka’nın Yaptığı

 Her şey bir gazetenin yayınladığı Peygamberimize saldırı karikatürleriyle başladı ve hızla yayıldı tüm dünyaya. İlkokul çocuklarının bile yapmayacağı bir HATA koskoca adamlar tarafından yapıldı�İnsanların inançlarına saygısızlık hiçbir dönemde uygun karşılanmamıştı, gene de karşılanması beklenemez de�. Bazı konular vardır ki tartışmaya bile gerek yoktur ve bunu hepimiz biliriz.

Gazete halen yaptığı hatadan dolayı özür konusunda kararsız, karikatürleri çizenler ise haklılıklarını savunacak kadar zeka özürlü. Sanatçı olarak kabul edemeyeceğim bu insanları zavallı olarak görmek zorundayım. Saldırdıkları konunun üzerinde detaylı düşünmekten aciz bu insanlara sanatçı dersek gerçek sanatçılara hakaret etmiş olacağız çünkü.

Dünya bir delinin kuyuya attığı taşı çıkartmaya çabalarken, ölüden menfaat arayan bir çok çevre de bu bulanık ortamdan nasıl faydalanacağının hesaplarını yapıyor.
– Kimi basın kuruluşları olayların çıktığı ülkelerdeki Müslümanların hırçınlığını göstere göstere, Bakın bu Müslümanlar bir karikatürü bile kaldırabilecek olgunlukta değiller diye haberler yapıyorlar�
– Cep telefonu şirketlerini zengin etme savaşına giren birileri, cep telefonlarına mesaj göndererek insanları bazı ürünleri boykot etmeye çağırıyorlar, oysa yazdıkları listedeki ürünlerin neredeyse hiçbiri Danimarka merkezli ürünler değiller.
– Birileri gene mesajlar göndererek milleti sokaklara davet ediyorlar.
– Yapılan mitinglerin arkasında islamiyeti savunduğunu ve sahiplendiğini iddia eden parti çıkıyor ve onlar da bu toplanan kalabalıkları kendi çıkarlarına alet etmiş oluyorlar.

Arada kaynayan bizim Peygamberimiz oluyor maalesef�.

Müslüman akıllı olmalı� Dinimizin mükemmelliği ne kadar doğru ise , bizlerin cahillikleri de bir o kadar doğru. Eğri oturup doğru konuşmak gerekiyor. Sokaklara dökülerek dininizi koruyamazsınız. Adam döverek, konsolosluk taşlayarak, bayrak yakarak bir şeyleri anlatmaya çalışamazsınız.

Siz bunları yaparken, birilerinin ekmeğine yağ sürmekten öteye gidemezsiniz maalesef�.Partiler sizi kullanır, bizim bu kadar kalabalık toplayacak gücümüz var diye havaya girerler, basın sizleri tüm dünyaya vahşi insanlar diye lanse eder, kendi ülkenizde üretilen ürünleri boykot edip kendi ekonominize zarar verirsiniz, Peygamberi koruyacağız derken daha fazla düsman kazanırsınız�.

Gelin sakin bir şekilde düşünerek, kimseye alet olmadan, zararsız insanlara zarar vermeden, sadece hatayı yapanlara savaş açmayı deneyelim. Kimsenin oyuncağı da olmayalım derim�..

20.02.2006

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.