İsrail’e Kim Dur Diyecek?

 Her gün haberlerde İsrailsiz bir gün geçmiyor….Kendimi bildim bileli de bu böyle.. Dünyanın bir ucuna gitsem de haberlerde değişmeyen tek konu İsrail’deki olaylar…İsrail oraya saldırdı, Hizbullah burayı bombaladı….. Nedir bu dünyanın çektiği İsrail’den?

Vadedilmiş topraklar adıyla kurdukları bugünkü İsrail, kurulduğu günden beri genişleme derdinde… Toprak toprak dediler ve sonunda topraklarına kavuştular ama yetinmiyorlar ellerindeki topraklarla maalesef….

ABD ve Avrupa Birliği de zaten İsrail’e çalışmaktan kendi sorunlarını çözecek durumda değiller… Amerika’daki yahudi lobisini bilmeyeniniz yoktur zaten… Başkanları bile onlar seçer, destekler, gerekirse de yokederler (Kennedy suikastı gibi)…

Şimdilerde de sorunlar artarak devam ediyor ortadoğuda…Sorunların arkasında kimin olduğunu söylememe gerek yok… Açgözlü İsrail bahane üreterek,kendi yaptıklarını hiçe sayarak bombalamaya devam ediyor suçsuz insanları….

Kim durduracak bu vahşeti? Nereye kadar seyretmek zorundayız bu saldırıları? Devletimiz neden sessiz kalıyor bu duruma?

İt ürür kervan yürür misali bizler konuşup duruyorken onlarca günahsız çocuk şu an bombalar altında can vermeye devam ediyor….

Nerede insan hakları savunucuları merak ediyorum?????

31.07.2006

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.