Seçimler Ve Tesbitlerim……

 Şu seçimleri ne çok severim…Çocukluğumdan beri değişmeyen bir düzeni vardır seçimler öncesi ve sonrasının…

1- Seçim öncesi sağcısı, solcusu, ateisti, kafiri İMANA GELİR…Cami cami dolaşır… Geçtiği her köy ve kasabada camiye uğrar ve namaza durur adaylar….

2- Gazetelerde Parti liderlerinin kaç seneden beri GİZLİ GİZLİ 5 vakit namaz kıldıkları yazılır…Ama 5 vakit namaz kıldığı haber yapılan liderler niyeyse hiç normal dönemlerdde camilere uğramazlar…Cuma ve Bayram Namazları dahil buna…Evdir onlrın MABEDİ çünkü :=))))

3- Başörtüsü sorununu sağcısı solcusu hep çözecez diye konuşur ama senelerdir bir adım çözüm üretilemez… Beklenen nedir acaba çözmek için?

4- Yollar asfaltlanır

5- Göstermelik hizmetlere hız verilir.. Senelerce beklenmiştir oysa o hizmetlerin yapılması için.Seçim öncesi iyi bir zamandır….

6- Halkın içine dalınır…Oysa senelerce halk iğrenç varlıklar, cüzzamlı hastalar gibi kaçınılan ortamlardır…

7- Beyaz gömlek giyinilir.. Beyaz halkın TEMİZ BAŞKAN düşüncesini pekiştirir çünkü….

8- Kendine has bir selamlama şekli bulunmaya çalışılır.. Ama yüzlerce yıldır politikacılar bunu yapmak istediği için fazla seçenek te kalmamıştır.. En son denenmesi gereken orta parmak işaretidir. Sakın ha bu hareketi seçmeyin siz politikacı olmayı düşünüyorsanız. O hareketin gerçeğini seçildikten sonra zaten halka yapacaksınız….

Tüccar nasıl bir ürünü alıp sattıktan sonra kar etmeyi hesaplıyorsa, politikacılar da seçim öncesi yatırımlar yapar ve seçildikten sonra kaymağını yemek isterler..Onlar da bir çeşit tüccardırlar aslında…. Hizmet beklemek çok komik bir hatadır…Malını satmak ve kar etmekle uğraşan bir tüccardan hizmet beklemek ne kadar doğruysa, seçilmek için o kadar çabalamış politikacının da para kazanma ve cukka doldurma döneminde hizmet üretmesini beklemek o kadar yanlış olacaktır…

Uyan EY HALKIMMMMMM!

25.06.2007

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.