Taklitçilik ve Lider Kuruluş Olmak

Ülkemizde birçok sektörde olduğu gibi promosyon sektöründe de taklitçilik ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Kolay ticaret adını verebileceğimiz taklitçi zihniyette amaç, hazır lokmayı yeme hevesidir.
Ticarette iki tür zihniyet vardır ; lider ve taklitçi zihniyet.
Lider vasıflı firma yeniliği sever, yeni ürünler bulur, ürünün satıp – satmama riskini göze alır, o ürünü tanıtmak için uğraşır, reklamını yapar ve alınteriyle kazanır.
Taklitçi firma ise kendisine bir ya da birkaç lider firmayı örnek alır ve sadece onların ürünleriyle yoluna devam eder. Taklitçi firmanın ürün riski lider firmaya nazaran oldukça azdır çünkü piyasada görünen, bilinen bir modeli piyasaya daha uygun fiyat veya düşük kaliteyle sunacağı için satış şansı hep var olacaktır.
Özellikle ülkemiz gibi ekonomik satın alma gücünün düşük olduğu ülkelerde taklitçi firmalar çok kolay para kazanmaktadırlar. Müşterilerin, ürünler hakkında ciddi bir bilgi sahibi olmadığı, fiyatların ön planda tutulduğu piyasalarda taklitçiler, lider firmalardan daha çok iş yaparlar.
BAYLAR olarak lider vasıflı bir firma olmanın tüm zorluklarını ve sıkıntılarını yaşayan bir firmayız. Çin’deki bazı firmalar, taklitçi firmaların Baylar Kataloğu ile gidip, kendilerinden aynı ürünleri istediklerini söylüyorlar. Hatta bazı taklitçi firmalar, ürünlerimizden numune alıp bu numunelerle Çin’e giderek aynısını araştırmaktadırlar. Bütün bunları biliyor olmak bizi yıpratmak yerine mutlu etmekte çünkü bu sayede lider bir firma olduğumuzu anlıyoruz. Taklitler, gerçek olanı daha da güçlendirmektedir.
Haftalık bültenlerimize 3 sene önce başladığımızda sektörde ciddi bir bülten yayını yapan firma yok iken bugün birçok firma bülten yayınlarına başladı. Promosyon sektöründe çıtayı yükseltmeye devam edeceğiz.
Sektörde ilkleri yapmanın zorluğu bilinen bir gerçektir. Şimdiki projemiz, promosyon ajanslarının rahatlıkla ürünlerimizi sitelerine adapte edebilecekleri bir entegrasyon sistemi. Bu sistemi stok sistemimizle adapte ederek çok hızlı bir bilgi iletişimi yapmak istiyoruz. Kendi hosting sistemimizle ve internet ortamına taşıdığımız stok altyapımızla, teknolojinin son imkanlarını kullanarak Siz değerli müşterilerimize sunacağız.
Taklitçi zihniyet her sektörde, her zaman var olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir, önemli olan lider firma olabilmeyi başarabilmektir.
Firmaları lider yapan aynı zamanda müşterilerinin de destekleridir, taklit ürünleri birkaç kuruş ucuz diye almak ve taklitçileri desteklemek yerine orjinal ürünü tercih etmek de ayrı bir bilinçtir.
BAYLAR olarak Sizlere daha iyi ve kaliteli hizmet vermek adına her türlü zorluğa göğüs gereceğimizden emin olabilirsiniz. Bizi lider yapan, Siz değerli müşteriler ve dostlarımızdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.