Tav Ve Atatürk Havalimanı İşkencesi

 İstanbul Atatürk Hava Limanı’nda eskiden güvenlik işlemlerinden geçmek 5 dakika içerisinde mümkün idi. Son dönemlerde bu bekleme süresi 15 dakikayı geçmeye başladı. Kapıda biriken yolcular havaalanına girebilmek için güvenlikten geçmek zorundalar. Bu çok normal bir konu, tabii ki havaalanının güvenliği önemli… Sorun şu ki sadece birkaç X-ray cihazı ve yetersiz güvenlik görevlisi bulunduğu için yolcular beklemek zorunda kalıyorlar….

Bunda ne sorun var diyeceksiniz, son bir kaç ay içerisinde 2 kez uçağıma son 20 dakika kala işlem yapabildim. Bilet kontuvarına geldiğimde görevliler işleminizi yapmamamız gerekiyor ama uçuşunuzu kaçırmamanız için yardımcı olacağız bu sefer diyerek sitem ettiler. İyi ama suç benim değil ki.. Dakikalarca havaalanındaki ana girişten güvenlik kontrolunden geçmeyi bekledim. Şikayetimi kime yapacağım dediğimde de görevliler bu işlemin havaalanının yönetimini elinde bulunduran TAVyetkililerine yapılması gerektiğini ve onları ilgilendirmediğini söylediler…

Sayın TAV yetkilileri! Havaalanındaki bu güvenlik işkencesine acilen bir son vermenizi rica ediyorum! Yolcuların çektiği bu sıkıntıya duyarlı olacağınızı ümit ediyorum.

Bu yazı TAV bu sorunu halledinceye değin sitede kalacaktır! Bilgilerinize……

15.08.2005

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.