Yunanlı’lar Bize 100% Düşman Mı?

Senelerdir aldığımız eğitimlerde, sadece Yunan vahşeti anlatıldı okullarda… Bu milletin bizim köylerimizi yakıp yıktıkları ve bizim de onları denize dökerek öcümüzü aldığımızı öğreniriz.

Yunanistan okullarındaki eğitimin de bunun diğer açıdan yapıldığı ortada. Onlara göre de Türkler vahşi, kan emici yarasalar ve iğrenç barbarlar olarak öğretilir.

Onlar bizi barbar bilir, biz onları vahşi biliriz….Bu böyle gider senelerdir.. Aradaki sınırlar olduğu ve birbirini görme,konuşma ve tanıma şansı olmadığı sürece bu düşünceler devam eder ve gider.

Son zamanlarda, iki ülke insanı da biraz kapılar aralanınca, diğer tarafa bakabilme imkanı yakaladı, Kıbrıs’ta açtığımız sınır kapısından binlerce Rum giriş yaptı, aramıza girme şansları oldu. Şimdilerde de Kıbrıs Rumlarına Türkiye’ye girebilme şansı verildi ve gelip ülkemizi gezebilme şansları oldu… Bizim onlara uzattığımız zeytin dalını YUNAN HALKI çok hoş karşıladı….Hatta ümitettiğimizden daha hoş…..

Bu barış yolundaki mükemmel gelişmeler, en son 2003 Eurovizyon yarışmasında meyvesini vererek, ilk kez Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesiminin bize oy vermesi ile daha anlamlı bir noktaya ulaştı. Eurovizyon yarışmasında biliyorsunuz oyları halk veriyor…… Politikacıların fazla müdahele edemediği bu yarışma bence HALK DÜŞÜNCESİNİN BİR KANITIDIR.

Politikacıların olmadığı her yerde insanların anlaşabilme zemini bulunabilmektedir. Bir Yunanlı ile oturup konuştuğunuzda, birbirimize ne kadar yakın kültürler olduğumuz hemen kendini belli edecektir. Aynı şeylere güler, aynı şeylere ağlarız onlarla…

Uzanan barış eli halk tarafından karşı çevrilmemiştir… Ama gelin görün ki, birileri bundan nasıl ama nasıl mutsuz……. Bir kıvılcım atıp gene iki dot milleti birbirine düşürmezlerse yanıma gelin….

Kardeşçe bir dünya dileğiyle…….

27.05.2003

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.