Adsl Komedisi

  ADSL fiyatları olarak dünyanın en pahalı ülkelerinden birisi olmanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız. Çin’de aylık 10 dolara 2 Megabit bağlantı ücreti alınıyor, Almanya’da 16 Megabit için 10 Euro sadece… Biz ise 1 Megabit bağlantı için AYLIK 100 usd ödüyoruz!!!!!!!!!
Bu kazıklanmanın senelerdir sonu gelmedi. Yıllar önce de bu konuda yazmıştım ve düzelir diye bekledim herkes gibi ama değişen birşey yok batı yakasında…. Biz çok zengin bir ülke değilken neden bu kadar yüksek ücretlerler internete bağlanmak zorunda kalıyoruz? TTNET neden bu kadar fahiş fiyatlardan bize internet satıyor???
Kim buna dur diyecek? Ve senelerdir yediğimiz kazıklar artık yetmedi mi dersiniz?

Size daha komik bir örnek vereceğim ADSL ile alakalı… 2 hafta önce yeni taşındığım eve ADSL bağlattım. Akatlar semti ADSL sisteminin ilk başladığı semtlerden biridir. Ama gel gelelim 2 haftadan beri bir düzgün bağlantı gerçekleştiremedim.
Diyebilirim ki her akşam teknik servise telefon açtım. 4440375 numaralı telefonla akraba olduk artık. Her servis elemanı arıza kaydımı aldı ve hata düzelince haber verileceğinden bahsetti.Gece boyu da bilgisayarı ve modemi açık bırakmam rica edildi.. Günlerdir bilgisayarım ve modemim açık duruyor. Sorun düzelmedi ama..
Birileri kablolarda sorun vardır dedi, evdeki telefon kablosunu yeniledim. Teknik servis gönderdiler merkezden, güya herşey güzel çalışıyor deyip gittiler aynı akşam internet gene yoktu….
İşin en ilginç tarafı da şu…Arıza kaydımın bulunduğum bölgeye iletilmesi bile sorun!!! Kaç akşam servis çalışanları hata mesajımı bağlı bulunduğum merkeze iletemediklerini ve sonra tekrar aramamı rica ettiler… Neresinden baksanız tutulur tarafı yok yani…
Günlerdir ADSLim çalışmıyor ve ben sanki çalışıyormuşcasına bu parayı ödemek zorundayım. Almadığım servis için para ödemek de inanın o kadar ağırıma gidiyor ki!
Bakalım sorunumuz halen düzelmedi…Devam ediyor… Bitince veya adsl düzelince not yazacağım buradan herkese 🙂

1.03.2007

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.