Bayrak Sevdası!

 Son zamanlarda dikkatinizi çekiyor mu bilmiyorum ama İstanbul’un her köşesinde kocaman bayraklar dalgalanmaya başladı. İlk bakışta harika olduğunu düşündüğüm bu BAYRAK SEVDASInı başka bir açıdan ele almak istedim…

Bayrak biz Türklerde uğruna canımızı feda edebileceğimiz bir İDOLdur. Kıbrıs’a bayrağımızı indirmek isteyen rum vatandaşı nasıl alnından vurdu askerimiz hatırlarsınız. Bizim için bayrak bir çaput parçasından çok büyük önem taşımaktadır. Şu da bir gerçektir ki dünyanın en güzel bayrağı da Türk Bayrağıdır.

Bayrak sevdamızı asker yollarken, milli maç sonrasında, bayramlarda ve özel günlerde hep yaşamaktayız. Ama niyeyse 2006 yılından itibaren bir anda İstanbul’da kocaman kocaman bayrağımız dalgalanmaya başladı. Kocaman bir direk, çevresi düzenlenmiş, ışıklandırılmış ve bayrağımızın gece karanlığında dalgalanması iyice güzel görünebilsin diye… Kutluyorum bu güzel çalışmayı yapan TÜM EKİBİ….

Şimdi geliyorum sorularıma:
1- Bayrak direği ve ışıklandırmasının ihalesi kimler tarafından kimlere yaptırılmaktadır?
2- Bayrak direklerinin seçildiği yerlerde ne tip özellikler aranmaktadır? İlerde herhani bir yatırım alanı olabilecek yerler olması mümkün müdür?
3- Bayrakların rüzgardan en fazla ayda bir yırtılacağı ve yıpranacağı düşünülürse, bu bayrakların yenilenmesi kimler tarafından yapılmaktadır?
4- Bayrak sevgisi çok kutsal bir duygu ise, kimler kaç paraya bu bayrakların ticaretini yapmaktadırlar?
5- Bu iş için kaç kişi görevlendirilmiştir? Masrafları ve maliyetleri kimler taafından karşılanmaktadır?
6- Eğer bir ihale ile bu sistem yapılıyorsa yapan firma kimdir?

Bayrağın ticareti olmaz derim her zaman. Milletini seven hiç kimse bayrak için kar etme hesabı yapamaz. Bayrak sevgimi size sadece bir örnekle anlatayım kafanız karıştıysa. 2002 Dünya Kupası’nda statlarda dalgalanan kocaman Türk Bayrağını hatırlar mısınız? O bayrağı ben ve arkadaşlarım cebimizden ödeyerek hazırlatmış ve Kore’ye göndermiştik. Halen bilgisayar oyunlarında o bayrağımız kullanılmaktadır. Vatanseverlik bayrak ticaretini yaparak olmaz….

Yukarıda yazdığım soruların cevabını birileri vermediği sürece onların vatansever değil, bayraktan cep dolduranlar olduklarına inancım devam edecektir.
Bayrak nasılsa kutsal bizim için, milyonlarca lira kazanalım haybeden ve kimse bayrak olduğu için ses çıkarmaz diyenler yanılıyorlar… Yapıyorsanız ücretsiz yapacaksınız böyle KUTSAL HİZMETLERİ BEYLER! Ya da maliyetini alacaksınız sadece….

31.05.2007

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.