Amerika Kendini Yakıyor

 Irak’ta ABD askerlerinin yaptığı vahşet gün geçtikçe artıyor, bunun en önemli sebebi daha önce Vietnam Savaşı’nda yaşananlara benzeyen korku psikolojisi….Ölümle her an burun buruna kalan her insan bir müddet sonra vahşileşebilmekte ve suçluyu suçsuzu ayırdetmeden sağa sola ateş etmektedir.

Zavallı Irak halkı zaten Saddam döneminden beri ezilmekte ve vahşete maruz kalmaktadır. Irak halkını kurtaracağını vaadederek bu ülkeye bombalarla giren ABD ise, bataklığa battığını anlamış olmasına rağmen, kaybettiği prestiji kurtarma amacıyla olabildiğince vahşi bir hal alıvermiştir.

Tarih acı örneklerle doludur, ABD’de yaptıklarının cezasını mutlaka çekecektir, hem de yakın bir tarihte… Bütün zalimlerin sonu acı olmuştur baktığımızda… Eden bulur derler….

En son bir cami içindeki yaralıları öldürürken seyrettik ABD askerlerini… Yerde yatan bir yaralının kafasına sıktı kurşunu bir asker… Cezalandırılacağını açıkladı yetkililer, ama tek suçlu o televizyonlarda görülen vahşi asker mi acaba? Bizim görmediğimiz vahşetler ne olacak?

Yaradan herşeyi görüyor ve o vahşi ellerin kırılacağı günler pek yakındır, bakın göreceksiniz….

16.11.2004

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.