Dünyada İslam İmajı

Hong Kong’dan bir arkadaşım, geçen mesaj atarak Müslüman olduğundan bahsetti. Henüz çok yeni bir müslüman olan bu arkadaşıma giderken hediye olarak, yanımda seccade ve tesbih götürdüm.

Kendisi ile buluştuk ve hikayesini anlattı, kardeşi müslüman olmuş ve bunu hayatındakı olumlu gelişmeler ile çok etkileyip, Kuran okumasını ve sonrasında müslüman olmasını sağlamış.

Konuşma sonrasında Hong kong’daki camiye gidelim dedi. İlk kez bir camiye gidecekti hayatında, heyecanlıydı ve benim ona rehberlik yapmamı istedi, ve biz HONG KONG CAMI’sini aramaya koyulduk.. Bu arkadaşım o kadar yeni bir müslüman ki, cami diye bizi bir Hint SİKH Tapınağına götürdü önce :)))

Neyse yakında Camiiyi bulduk. İkindi vakti idi, küçük çocuklar ELİF BA öğreniyorlardı. Arkadaşım bazı sorular sordu, Kıble ne tarafta ? İmam ne demek vs vs….. Biraz oturduktan sonra biz kalktık… Duvarda bir yazı, Türkçe karşılığı aynen şu şekilde : LUTFEN CEP TELEFONUNUZU ( DECCAL) KAPATIN!!!

Arkadaşım doğal olarak DECCAL ne demek diye sordu? Deccal, Kıyamet öncesi geleceğine inanılan ve insanları doğru yoldan çevireceği söylenen bir Yaratık, bu herhangi bir şey olabilir. Şimdi bu camideki kardeşlerimiz, DECCAL olarak Cep telefonunu seçmişler.. İyi ama gel sen şimdi bu yeni müslüman arkadaşa bunu açıkla…..

Dünyada İslam maalesef haketmediği halde İLKEL bir din olarak tanınıyor ve TANITILIYOR… Bunda en büyük suç maalesef BİZ MÜSLÜMAN GEÇİNENLERDE… Şimdi Cep telefonunu DECCAL olarak kabul eden bu müslüman Arkadaş ne kadar İSLAMı temsil edebilir?

Cep telefonu ile belki namaz kılarken dikkatiniz dağılabilir, ama bu onun Deccal olarak kabul edilmesini gerektirmez, cep telefonu ile iyi şeyler de yapılabilir, akrabanızı, dostunuzu arar hal hatırını sorar ve SEVABA da girersiniz… Ama gel sen o Müslümanlığında hiç şüphe kabul etmeyen ve kendini EVLİYA sanan bu insanlara bunu anlat….

Arkadaşlar! İnsanlar bizim yüzümüzden İslamiyeti yanlış tanıyor, korkuyorlar… Lütfen biraz Hoşgörü……… Biraz ufkumuzu genişletelim artık, inanın GÜNAHA giriyoruz sevap kazanalım derken…

12.08.2002

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.